Białko- dobre rozwiązanie na śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ma zapewnić energię na kilka godzin, a na dodatek może przyspieszyć metabolizm, jeśli odpowiednio je skomponujemy. Niezwykle przydatnym składnikiem, jeśli chodzi o spalanie kalorii jest białko.
Białko możemy wkomponować w śniadanie na wiele sposobów. Jego najlepszym źródłem jest owsianka. Płatki górskie zawierają dużo tego składnika pokarmowego. Należy unikać płatków owsianych błyskawicznych, które nie dostarczą nam odpowiednich wartości odżywczych. Jeśli ktoś nie lubi owsianki może postawić na inny rodzaj śniadania. Białko w dość sporej ilości zawarte jest w serku wiejskim, który na dodatek ma mało kalorii. Kolejnym rozwiązaniem są jajka, które można ugotować lub zrobić z nich zdrową jajecznicę lub omlet. Białko zawarte jest również w ciastkach musli. To wersja dla osób, którzy lubią lekkie, ale słodkie śniadania. Takie ciastka możemy zrobić samodzielnie w domu.
Białko to ważny składnik, którego nie może zabraknąć w naszej diecie. Jest on sprzymierzeńcem odchudzania oraz uzyskiwania masy mięśniowej.

Previous post Jaki skład dobrego białka serwatkowego
Next post Produkty bogate w białko.